THE MOMENT

Augenblick 2 .JPG

Early in the morning, when the icy wind blew into my tired face, I discovered this frozen puddle. Since then it has been disturbing warm and it has never frozen again. 


The Lithuanian iterpretation of my dear grandmother: 

Akimirka

Visą paskutinį nueinančių metų vakarą lijo, naktį pažeme pūtė šiaurys, nešiodamas smėlio kruopelytes, sudžiūvusią žolę, sausus šapelius, gelsvus, jau papuvusius lapus, o paryčiui pašalo.

Naujųjų metų rytą išbėganti į kiemą mergaitė net nustėro iš nuostabos – šerkšnu sublizgo krūmai, paslaptingai ir mistiškai sužvilgo žvyro takeliai. O pakraštyje iškilo mažyčiai pasakiški ledkalniai, matyt, naktį pašiaušti ir greitai sušaldyti šiaurio. Koks grožis vietoj vakarykštės balos. Tviskantis melsvais atspalviais, gelsvais ir žalsvais atšvaitais. Tas gražumas švietė rausvomis spalvomis nuo tekančios saulės ir tviskėjo šerkšno perliukais.

Mergaitė tik dabar suprato, ką reiškia dažnai girdimi žodžiai „Gyvenk čia ir dabar“. Praeities jau nėra, ateities dar nėra – yra tik dabartis. Vakar to grožio nebuvo, gal nebus ir rytoj, o dabar, ir tik dabar, jis vėrė akį savo nepaprastumu.

Akimirka tokia nuostabi, netikėtai ateinanti ir greitai praeinanti. Ir taip lengva jos tiesiog nepastebėti.

© ames 2019